Berichten uit het college van 16 maart 2009
Ontmoetingsavond met nieuwe inwoners op donderdag 4 juni 2009 Het college van burgemeester en schepenen zal op donderdagavond 4 juni 2009 de nieuwe inwoners verwelkomen op het jaarlijkse ontmoetingsmoment. Onder leiding van gidsen wordt het centrum van Overijse verkend. De deelnemers hebben de keuze uit een wandeling doorheen het historische centrum van Overijse en een natuurwandeling langs de waterrijke gebieden in de IJsevallei en het agrarische plateau Nadien ontvangt het college de nieuwe Overijsenaren op de binnenkoer van Den Bonten Os voor een gezellige barbecue. Voor informatie over de werking van de gemeente kunnen de nieuwe inwoners terecht bij de diensthoofden en voorzitters van de adviesraden. Alle geïnteresseerde Overijsenaren zijn ook welkom en kunnen zich inschrijven voor deze activiteit.
J.B.Dekeyserstraat afgesloten van maandag 23 tot en met woensdag 25 maart 2009 De gemeente zal van maandag 23 maart tot en met woensdag 25 maart 2009 asfalteringswerken laten uitvoeren in de J.B.Dekeyserstraat. Op maandag 23 maart wordt de straat gefreesd en worden de riooldeksels aangepast. Dinsdag 24 maart volgen dan de asfalteringswerken. Op woensdag 25 maart worden de belijningen heraangebracht.
De straat zal voor de duur van de werken volledig afgesloten worden voor gemotoriseerd verkeer. In de richting van Hoeilaart wordt het verkeer omgeleid via de Brusselsesteenweg, de Sint-Annastraat en de Terspoutlosweg naar de Frans Verbeekstraat. Het verkeer komende van Hoeilaart wordt omgeleid via de Terspoutlosweg en de Sint-Annastraat naar de Brusselsesteenweg.
De asfalteringswerken in de J.B.Dekeyserstraat hebben ook gevolg voor de bussen van De Lijn. Lijn 830 wordt vanaf de halte Plas omgeleid via de Sint-Annastraat naar de Frans Verbeekstraat. Vandaar rijden de bussen tot aan de stelplaats. De halten ‘Klooster’, ‘Solheide’, ‘Kerk’, ‘Leegheid’ en ‘E.Carels’ worden niet bediend. Lijn 395 wordt via de Brusselsesteenweg en de Sint-Annastraat omgeleid naar de Frans Verbeekstraat tot aan de stelplaats. Hier valt de halte ‘E.Carels’ weg.
Wegeniswerken Vlierbeekberg kaderen in de overname van gewestwegen De gemeente moest enige jaren terug enkele stukken weg ambshalve overnemen van het Vlaams gewest. Overijse stelde als voorwaarde dat de wegen in goede staat moesten zijn. Er werd overeengekomen dat de nodige verbeteringswerken konden gebeuren op kosten van het Vlaams gewest.
En dat is nu net het doel van de verbeteringswerken aan een gedeelte van Vlierbeekberg. De fundering werd destijds verkeerd aangelegd waardoor er verzakkingen waren en de weg uitdeinde naar de zijkanten. Op langere termijn zou dit voor grote scheuren in het midden van de weg zorgen. Een studiebureau zag maar één oplossing: het volledige wegdek inclusief de fundering heraanleggen.
Nu lijken dit misschien niet de meest dringende werken in Overijse, maar mocht de gemeente deze verbeteringswerken verder uitstellen, dan zou het binnen enkele jaren zelf financieel opdraaien voor de heraanleg van de straat.
In het kader van deze overeenkomst met het Vlaams gewest zullen dit jaar ook nog werken starten in de Oude Terhulpensesteenweg.
Busroute ophaaldienst Speelpleinwerking Paasvakantie De paasspeelpleinen zullen doorgaan van maandag 6 aprili tot en met vrijdag 17 april 2009. Het college van burgemeester en schepenen heeft nu beslist om ’s morgens en ’s avonds een ophaaldienst te voorzien. De busroute is te raadplegen op www.overijse.be Doorklikken naar “Diensten” en “Jeugd”. De halteplaatsen kunnen ook opgevraagd worden bij de Jeugddienst (02/785 33 76).

|