Redderscursus Begijntjesbad Overijse

Wie
Wil je binnen je zwemhobby een zinvolle uitdaging? Zin om sociaal en sportief bezig te zijn? Ben je sociaal aangelegd en wil je andere mensen helpen? Zoek je een sportieve opleiding met veel variatie? 

Ben je 17 jaar of ouder, of wordt je dit jaar 17?

Wat 
Via de opleiding Hoger Redder, kan je het diploma Basisredder of het diploma Hoger Redder behalen. Door het volgen van deze opleiding leer je als cursist onder andere:

  • vakkundig ingrijpen bij verdrinkingsrisico's in overdekte en niet overdekte circulatiebaden en open zwemgelegenheden overeenkomstig de bepalingen zoals vermeld in de Vlarem II wetgeving
  • de reddings- en reanimatietechnieken snel en vlot toepassen.

Programma:

De cursus duurt 64 uur waarvan 23 uur theorie en 41 uur praktijk.
De cursus bestaat uit 6 vakken:

  • Theorie en Praktijk Functioneren in een zwemgelegenheid (3 + 1 uur)
  • Theorie Redding (10 uur)
  • Praktijk Redding Basisredder (14 uur)
  • Praktijk Redding Hoger Redder (6 uur)
  • Theorie en Praktijk Reanimatie (6 + 14 uur)
  • Theorie en Praktijk EHBO (4 + 6 uur)

Data volgende redderscursus:

Je kan momenteel niet meer inschrijven voor een redderscursus in het Begijntjesbad van Overijse. De meest recente cursus ging van start op zondag 18 september 2022 en loopt tot zaterdag 19 november 2022.

Er staat nog geen nieuwe redderscursus gepland in Overijse.

Je kan wel steeds deelnemen aan een redderscursus in een ander zwembad. Klik verder voor het overzicht van alle redderscursussen. Neem zeker contact op met begijntjesbad@overijse.be voor meer informatie.

Als je de redderscursus volgde in het jaar voorafgaand aan de startdatum van je contract, krijg je het inschrijvingsgeld helemaal terugbetaald na je 20ste werkdag in het Begijntjesbad. Lever hiervoor je betaalbewijs in.